Kapela Biesiadna PAKA KLONOWIAKA powstała w roku 1999 na okoliczność I. Powiatowych Dożynek w gminie Złoczew. Sukces, jaki stał się udziałem nowej Kapeli podczas dożynek był świetnym argumentem, żeby utworzyć taką kapelę na stałe. Wiązało się to oczywiście z koniecznością przekonania dorosłych ludzi, zajętych codziennymi sprawami, że powinni znaleźć trochę czasu, by oderwać się od codziennych obowiązków i łącząc przyjemne z pożytecznym, zrobić coś dla społeczeństwa gminy Klonowa.

W skład Kapeli wchodzą muzycy amatorzy, ale najważniejsze jest to, że jest to wkład społeczny artystów w życie gminy i placówki kultury. Systematyczne próby i udział w różnych imprezach w gminie i poza jej granicami świadczą o dużym zaangażowaniu, radości i satysfakcji, jaką przynosi tego rodzaju aktywność artystyczna.

W repertuarze Kapeli znajdują się przede wszystkim piosenki ludowe i biesiadne. Te pierwsze oczywiście nie brzmią oryginalnie, bowiem skład instrumentów i charakter muzyczny przygotowanych utworów jest nieco bardziej nowoczesny.

W roku 2006 i 2013 Kapela otrzymała nagrodę Starosty Sieradzkiego za osiągnięcia w dziedzinie kultywowania folkloru i tradycji ludowej regionu sieradzkiego.

Skład kapeli zmieniał się przez lata, obecnie w zespole występują:

Stanisława Ługowska - śpiew

Mariola Perdek - śpiew

Renata Więzowska - śpiew

Anna Górecka - śpiew

Adam Kiełbaska – gitara basowa, gitara elektryczna

Grzegorz Gonera - instrumenty klawiszowe, śpiew

Daria Perdek - śpiew

Mariusz Romek - trąbka

Założycielką Kapeli była p. Izabela Sufleta a od października 2009 roku prowadzącym Kapelę jest p. Grzegorz Gonera.

Logowanie