Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Piknik Rodzinny w stylu włoskim w gminie Klonowa. Był to już piąty piknik przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że plac przed sceną wypełnił się tłumem ludzi.

Impreza wyróżniła się bogatym programem na scenie, dzięki któremu uczestnicy mogli poznać przegląd twórczości artystycznej z GOK w Klonowej. Wystąpiły następujące zespoły: Dziecięcy Zespół Ludowy, Młodzieżowa Grupa Teatralna, Młodsza i Starsza Grupa Taneczna, młode wokalistki oraz  Zespół Młodzieżowy, Zespół Acapulco, kapela Paka Klonowiaka, Zespół Rockowy z Klonowej.

Gwoździem programu był koncert Alberto Amati, który śpiewem przybliżył nam włoskie klimaty. Publiczność miała okazję przypomnieć sobie i zaśpiewać włoskie klasyczne kawałki, takie jak: „Mamma Maria”, „Quando Quando Quando”, „Azzurro”, „Marina”, „Acapulco”, czy „Ciao Ciao Bambina”. Widzowie nie żałowali oklasków, bo program był świetny. Wykonawca z ochotą wrócił na scenę. Nie obyło się oczywiście bez zdjęć z artystą i zbierania autografów.

W międzyczasie odbył się konkurs, w którym udział wzięły trzy chętne rodziny. Miał on być przede wszystkim dobrą zabawą - zarówno dla biorących w nim udział rodzin: pani Eli Paroń, pani Agnieszki Nowakowskiej i pani Basi Wysockiej oraz dla jury w składzie: pani Halina Górnik i pani Mariola Perdek, jak i dla publiczności. Uczestnicy mieli do wykonania różnorakie zadania: utrzymanie piłeczek na chuście, rozpoznanie swojego dziecka po głosie, wykonanie tańca do włoskiej melodii oraz wykonanie fryzury przez rodzinę na głowach mam.  Gratulujemy zwycięzcom!!!

Niecodzienną atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane, karuzela, kule wodne trampoliny, malowanie twarzy oraz malowanie drewnianych zabawek na stoisku u p. Justyny Bieleckiej. Nie zabrakło oczywiście bogatych stoisk gastronomicznych, także z włoskimi lodami i pizzą.

Ostatnim punktem naszego programu była trwająca do północy dyskoteka.

 

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego Pikniku. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

Lecznica Zwierząt w Klonowej,

p. Jadwiga Głuch,

p. Grzegorz Knopek,

p. Grzegorz Jakóbczak,

p. Bożena Bednarek,

p. Krzysztof Wyrwas,

p. Lech Kiełbaska,

p. Janusz Snelewski,

p. Dariusz Kolański,

p. Damian Kuliński,

p. Beata i Stanisław Krupa,

p. Aleksandra i Ryszard Nowak,

RBS w Lututowie,

KGW w Klonowej,

p.  Joanna Nowak,

p. Irena i Marian Zajączkowscy,

p. Jolanta Wypych,

p. Małgorzata Zalewska,

p. Tadeusz Szmil,

p. Szymon Górka,

p. Danuta Golas,

p. Krystyna Szymanek,

Sołectwo Owieczki.

 

Dziękujemy oczywiście Wam – Drodzy Goście, którzy przybyliście na nasz festyn. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców naszej gminy, i nie tylko, skorzystało z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy.

 

Logowanie