Myśląc o Was w czasie, który nie pozwala nam realizować naszej misji w normalnych warunkach, przygotowaliśmy koszyk możliwości i propozycji, by ten czas pod hasłem #zostańwdomu, był dla Was mimo wszystko atrakcyjny, miły i pełen kulturalnych opcji do wykorzystania.

Mimo zamkniętych teatrów, muzeów, kin i sal koncertowych, biblioteki i ośrodków kultury tłumy ludzi w całej Polsce, bez wychodzenia z domu kulturalnie spędzają czas.

#zostańwdomu zapraszamy :-)

W Polsce możemy pochwalić się pięknymi miejscami do koniecznego zobaczenia, także online. Zobaczcie sami!!!

Gniezno, pierwsza stolica Polski, a w nim Muzeum Początków Państwa Polskiego. Posiada zbiory archeologiczne, sztuki, historyczne i archiwalne; prowadzi działalność naukowo-badawczą, wydawniczą oraz edukacyjną w ramach lekcji muzealnych.

Kopalnia soli w Wieliczce - Dzieje Wieliczki sięgają średniowiecza, kiedy to nosiła dumną nazwę Magnum Sal - Wielka Sól. Już w XIII wieku znana była jako największy ośrodek solnictwa w Polsce i zyskała duże znaczenie dla gospodarki kraju.

Muzeum Powstania Warszawskiego - Jego twórcy przyjęli założenie, że należy połączyć historię z nowoczesnością, miejsce pamięci ze współczesnymi środkami prezentacji i w ten sposób zakorzenić wydarzenia sprzed 60 lat we współczesnej świadomości narodowej.

Auschwitz-Birkenau. Niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady - Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 r. na przedmieściach Oświęcimia, włączonego przez nazistów do Trzeciej Rzeszy.

 

Wirtualny spacer po teatrze czy operze? - czemu nie!

Filharmonia Narodowa w Warszawie

Teatr Wielki – Opera Narodowa

Filharmonia w Szczecinie

Teatr Polonia

 

Wszystkim miłośnikom kultury mówimy #zostańwdomu i pamiętaj, że kultura czeka na Ciebie w sieci.

Logowanie