W przedświąteczny wieczór czwartkowy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Klonowej odbył się wspaniały Koncert „Poczuj z nami magię świąt”, podczas którego zaprezentowali się uczestnicy zajęć wokalnych z GOK w Klonowej oraz zespół Paka Klonowiaka. W czasie tego spotkania dzieci mogły uczestniczyć w świątecznych warsztatach, które prowadzili renifer Rudolf i Elf. Rodzice i pozostali goście, w tym czasie mogli wysłuchać koncertu kolęd i utworów o tematyce świątecznej. Również tego wieczoru można było nabyć ozdoby świąteczne wykonane przez panie z Klonowskiego Koła Rękodzielniczego.

Bardzo miłym akcentem spotkania była obecność harcerzy, którzy przywieźli do Klonowej Betlejemskie Światło Pokoju.

Na koniec nie mogło zabraknąć oczywiście słodkiego akcentu w postaci pysznego piernika. Mamy nadzieję, że ten przedświąteczny wieczór spędzony z nami wprowadził wszystkich w piękną świąteczną atmosferę.

28 sierpnia 2022 r. odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne w Klonowej. W trakcie miał również miejsce I etap powiatowy „Bitwy Regionów” – konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich, w którym to koła przygotowują i prezentują tradycyjną potrawę regionalną charakterystyczną dla danego obszaru.

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą dożynkową o godz. 13.00 w Kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Klonowej, podczas której miało miejsce poświęcenie wieńca dożynkowego przygotowanego przez sołectwo Owieczki. Następnie odświętnym korowodem uczestnicy mszy św. udali się na plac przykościelny, na którym odbyły się obchody święta plonów między innymi wręczenie wieńca dożynkowego uplecionego z tegorocznych zbóż oraz chleba upieczonego z tegorocznej mąki. Nastąpiło oficjalne otwarcie dożynek przez Wójta Gminy Klonowa Pana Marcina Golanowskiego oraz przemówienia zaproszonych gości m.in. Posła na Sejm RP Piotra Polaka, Radnej Sejmiku Wojewódzkiego Łódzkiego Doroty Więckowskiej oraz Dyrektora Departamentu Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego Dawida Mazurkiewicza.

Kolejnym punktem były lokalne występy artystyczne. Na scenie pojawili się soliści Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej, Młodzieżowy Zespół Wokalno-Instrumentalny z Klonowej, Orkiestra Dęta OSP Klonowa oraz Strażacko-Parafialna Orkiestra Dęta z Unikowa. Uczestnicy Dożynek mieli do dyspozycji podczas trwania imprezy dodatkowe atrakcje: darmowe dmuchańce dla dzieci, przejażdżki bryczką, wata cukrowa oraz popcorn. Na bogato zastawionych stoiskach gastronomicznych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, które brały udział w „Bitwie Regionów” można było spróbować lokalnych specjałów m.in. klusek żelaznych z żeberkiem i kapustą zasmażaną, prażuchów z kapustą z dodatkiem ziemniaka czy bigosu staropolskiego. Konkurs ten organizowany był przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Komisja konkursowa w wyniku oceny dań I miejsce przyznała KGW „Zapolanki”, II miejsce dla KGW „Leliwianki”, natomiast III miejsce przypadło dla KGW „Kuźniczanki”. Swoje stoiska wystawiennicze zaprezentowały również inne instytucje: Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Polski Związek Łowiecki, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych TUW, KRUS, KOWR, ARiMR oraz Poczta Polska.

W dalszej części imprezy pojawiła się pierwsza gwiazda wieczoru – zespół MEJK, przy którym pomimo niesprzyjającej aury, klonowska publiczność bawiła się wyśmienicie! Do dalszej zabawy, również tanecznej, zapraszała Kapela Biesiadna GOK Galewice oraz rodzima „Paka Klonowiaka”. Drugą gwiazdą wieczoru był kabaret Ranczo, który swymi skeczami i dowcipem rozbawił uczestników do łez! Na zakończenie dożynek wystąpił Teatr Ognia, którego występ dostarczył niezapomnianych wrażeń. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gminno-Parafialnych Dożynek w Klonowej, które odbyły się 28 sierpnia 2022 r.

Zapraszamy do fotorelacji z VIII Pikniku Rodzinnego, który odbył się 26 czerwca 2022 r., tym razem w miejscowości Lipicze.

Tak oto pięknie zaprezentowały się wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury w Klonowej oraz kapela "Paka Klonowiaka" podczas Kiermaszu "Wielkanocne Specjały". Wydarzenie to odbyło się 9 kwietnia w Izbie Regionalnej w Klonowej i zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Klonowa na rzecz uchodźców z Ukrainy. Nie zabrakło również Klonowskiego Koła Rękodzielniczego działającego przy GBP w Klonowej.

 

Zdolne wnuczęta mają Dziadkowie i Babcie z terenu Gminy Klonowa!

A jakże wspaniałe - bo muzyczne - prezenty przygotowali dla swoich kochanych Babć i Dziadków soliści z naszego Gminnego Ośrodka Kultury. Niech wspólne świętowanie umilą ukochane przez Dziadków, a wyśpiewane przez naszych solistów, przeboje. I to nie tylko w dniu Ich Święta, ale także na co dzień :)

Logowanie