W dniach od 10 do 12 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Prowadziła je aktorka scen muzycznych, animatorka i menadżerka kultury – Pani Agnieszka Pawlak. Podczas zajęć podopieczni mieli okazję rozwinąć umiejętności aktorskie, pracę w grupie, koncentrację sceniczną, a także poznali specyfikę pracy aktora. Podczas warsztatów miały miejsce liczne gry i zabawy teatralne, a prowadząca zadbała o to, aby uczestnicy czuli się swobodnie i komfortowo. Już w pierwszym dniu, podczas zapoznania, przyszli artyści otrzymali liczne wskazówki oraz wyrazili własne oczekiwania względem warsztatów.

Drugiego dnia uczestnicy działali aktorsko – improwizowali na zadany temat, mierzyli się z zadaniami aktorskimi oraz tworzyli krótkie scenki teatralne.

Po trzech dniach artystycznej pracy odbył się pokaz etiudy teatralnej „KLONOWANIE NIE” wieńczący pracę uczestników. Widownia była zachwycona występem młodych artystów (w wieku 6 – 11 lat) ciekawych świata, pełnych zapału do pracy, a przede wszystkim chętnych do podejmowania trudnych tematów.

Jeżeli i Ty chcesz wziąć udział w takim przedsięwzięciu, nie zwlekaj – zapisz się na zajęcia teatralne w naszym ośrodku kultury, które rozpoczną się już we WRZEŚNIU, a poprowadzi je oczywiście Pani Agnieszka Pawlak. Serdecznie zapraszamy!

15 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Złoczewie odbył się XXVII Festiwal Piosenki Złoczew 2018. W tym roku w konkursie zaprezentowały się dzieci i młodzież z wielu placówek, między innymi z Warty, Sieradza, Zduńskiej Woli, Wielunia, Poddębic, Bialej, Sczercowa, Aleksandrowa Łódzkiego, Brąszewic czy Złoczewa.  Nasz ośrodek kultury reprezentowały uczestniczki zajęć wokalnych prowadzonych przez Panią Anitę Górnik:

-Magdalena Golanowska

-Oliwia Kobyłt

-Patrycja Olbińska

-Aleksandra Kosatka

-Anna Pijanka

Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych występów.

26 stycznia gościliśmy w naszym ośrodku kultury Panią Agnieszkę Sapińską, która nie tylko pokazała nam swoje przepiękne obrazy malowane ustami, ale także z ochotą rozmawiała z dziećmi z Zespołu Szkół w Klonowej i zaprezentowała im, w jaki sposób tworzy swoje prace. „Srebrno-biały puch” – taki tytuł, wymyślony przez jedną z uczennic, otrzymał obraz namalowany podczas spotkania przez naszego Gościa. Autorka obrazu podarowała go dzieciom do szkoły na pamiątkę. Dziękujemy gorąco.

Wieczorem, natomiast, odbyło się otwarcie wystawy obrazów Agnieszki Sapińskiej. Uczestnicy wernisażu byli zachwyceni dziełami Pani Agnieszki. W ramach podziękowania na Artystkę czekał „muzyczny upominek” w wykonaniu Ewy Kanturskiej-Dybek i jej męża Jarosława. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć w naszych progach Panią Agnieszkę - osobę niezwykle ciepłą i miłą. Wystawę można oglądać przez najbliższe dwa tygodnie - do 9 lutego, w godzinach pracy ośrodka kultury. Zapraszamy serdecznie !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć z Finału projektu "Lokomotywą po wiedzę - projekcie ekologiczno-artystycznym dla dzieci z województwa łódzkiego" 2016/2017, który odbył się 14 czerwca 2017 r. w siedzibie organizatora - Łódzkim Domu Kultury w Łodzi. Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej uczestniczył w tym projekcie i otrzymał w nim wyróżnienie w ramach konkursu na najlepszą EKOLOGICZNĄ SCENOGRAFIĘ.

 

Fot.: D. Śmigielski

Wiele atrakcji czekało na odwiedzających Piknik Rodzinny w stylu włoskim w gminie Klonowa. Był to już piąty piknik przygotowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Klonowej. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiły, że plac przed sceną wypełnił się tłumem ludzi.

Impreza wyróżniła się bogatym programem na scenie, dzięki któremu uczestnicy mogli poznać przegląd twórczości artystycznej z GOK w Klonowej. Wystąpiły następujące zespoły: Dziecięcy Zespół Ludowy, Młodzieżowa Grupa Teatralna, Młodsza i Starsza Grupa Taneczna, młode wokalistki oraz  Zespół Młodzieżowy, Zespół Acapulco, kapela Paka Klonowiaka, Zespół Rockowy z Klonowej.

Gwoździem programu był koncert Alberto Amati, który śpiewem przybliżył nam włoskie klimaty. Publiczność miała okazję przypomnieć sobie i zaśpiewać włoskie klasyczne kawałki, takie jak: „Mamma Maria”, „Quando Quando Quando”, „Azzurro”, „Marina”, „Acapulco”, czy „Ciao Ciao Bambina”. Widzowie nie żałowali oklasków, bo program był świetny. Wykonawca z ochotą wrócił na scenę. Nie obyło się oczywiście bez zdjęć z artystą i zbierania autografów.

W międzyczasie odbył się konkurs, w którym udział wzięły trzy chętne rodziny. Miał on być przede wszystkim dobrą zabawą - zarówno dla biorących w nim udział rodzin: pani Eli Paroń, pani Agnieszki Nowakowskiej i pani Basi Wysockiej oraz dla jury w składzie: pani Halina Górnik i pani Mariola Perdek, jak i dla publiczności. Uczestnicy mieli do wykonania różnorakie zadania: utrzymanie piłeczek na chuście, rozpoznanie swojego dziecka po głosie, wykonanie tańca do włoskiej melodii oraz wykonanie fryzury przez rodzinę na głowach mam.  Gratulujemy zwycięzcom!!!

Niecodzienną atrakcją dla dzieci były zamki dmuchane, karuzela, kule wodne trampoliny, malowanie twarzy oraz malowanie drewnianych zabawek na stoisku u p. Justyny Bieleckiej. Nie zabrakło oczywiście bogatych stoisk gastronomicznych, także z włoskimi lodami i pizzą.

Ostatnim punktem naszego programu była trwająca do północy dyskoteka.

 

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tegorocznego Pikniku. Wsparcia naszemu przedsięwzięciu udzielili:

Lecznica Zwierząt w Klonowej,

p. Jadwiga Głuch,

p. Grzegorz Knopek,

p. Grzegorz Jakóbczak,

p. Bożena Bednarek,

p. Krzysztof Wyrwas,

p. Lech Kiełbaska,

p. Janusz Snelewski,

p. Dariusz Kolański,

p. Damian Kuliński,

p. Beata i Stanisław Krupa,

p. Aleksandra i Ryszard Nowak,

RBS w Lututowie,

KGW w Klonowej,

p.  Joanna Nowak,

p. Irena i Marian Zajączkowscy,

p. Jolanta Wypych,

p. Małgorzata Zalewska,

p. Tadeusz Szmil,

p. Szymon Górka,

p. Danuta Golas,

p. Krystyna Szymanek,

Sołectwo Owieczki.

 

Dziękujemy oczywiście Wam – Drodzy Goście, którzy przybyliście na nasz festyn. Cieszymy się, że tak wielu mieszkańców naszej gminy, i nie tylko, skorzystało z naszego zaproszenia do wspólnej zabawy.

 

Logowanie